ارتش و كردستان

Image default
کافه کتاب

ارتش و کردستان - بهزاد خوشحالی

اعلاميه ستاد ارتش ملي اسلامي در باره وقايع سنندج
مسلمانان غيور ايران و كرد شهرستان سنندج! تعدادي افراد فرصت طلب و ضد انقلابي در شهرستان سنندج، دست به آشوب زده و از راديو آن شهرستان بنام فرمانده لشگر، خود را نماينده امام خميني و پشتيبان دولت مهندس بازرگان معرفي نموده‏اند. آگاه باشيد فصل ويرانگري انقلاب به پايان رسيده و زمان نوسازي آغاز شده و هر كس در هر نقطه از كشور، اقدام به آشوب و تحريك نمايد ضد انقلابي بوده و با انقلاب اسلامي هيچگونه رابطه‏اي ندارد. پرسنل ارتش، پاسداران انقلاب اسلامي در سراسر كشورند. لذا با برادران غيور ارتشي خود همكاري نموده و فرصت آشوب به ضد انقلابيون ندهيد و بديهي است ضد انقلاب شديداً به كيفر اعمال خود خواهد رسيد…..
هدف از گرد آوري اين مجموعه،آشنايي با يكي از پراهميت ترين دوره هاي تاريخ كردستان و ايران است.خوانندگان اين مجموعه با بسياري از رويدادها و شخصيت هاي آن دوران آشنايي دارند،اما آشنايي با انديشه هاي آنان در همان عصر،وجايگاه انديشه ورز ايشان از زبان خود آنها بسي جالب تر مي نمايد.
سرزمين كردستان در آن دوران،روزگار نگراني هاي سياسي و اضطراب هاي اجتماعي از يك سو و كشاكش هاي مسلكي از سوي ديگر بوده است،عصري كه يكي از پرتلاطم ترين دوره ها در تاريخ نوين ايران و دوره اي است كه انقلاب ايران به بار نشست،دوران بي ثبات گذار را پشت سر نهاد و دوره ي ناآرامي كردستان را تجربه كرد.
مجموعه ي حاضر،سرگذشت چگونه انديشيدن و چه كردن،چگونه تلقي كردن و چگونه پنداشتن،چگونه تاثيرگذاردن و چگونه تاثير پذيرفتن،و چه بودن ها و چه شدن ها در اين دوران سركش است.
شايد انديشه نگاري نسلي از بزرگترين معماران تاريخ معاصر پس از انقلاب،آن هم از زبان همين معماران،آسان ترين راه براي درك واقعيات آن دوران باشد…
تاريخ خود را تكرار مي كند و چون حالت هاي كنوني چيزي جز بازگشت به حالت هاي گذشته نيستند،به همين خاطر،آگاهي از تحولات گوناگون و پياپي گذشته،كليد ورود به دنياي آينده خواهد بود…فراموش نكنيم:تاريخ كتابي است كه ما مي نويسيم و خود نيز درآن نگاشته مي شويم…

 


فایل کتاب


برای دانلود کتاب اینجا را کلیک کنید.

Related posts

علامه احمد مفتی‌زاده و كردستان

بهزاد خوشحالی

ق‍ی‍ام‌ س‍ال‌ ۱۸۸۰ ک‍ردس‍ت‍ان‌ در اس‍ن‍اد م‍ح‍رم‍ان‍ه‌ ب‍ری‍ت‍ان‍ی‍ا

بهزاد خوشحالی

روش آیینی و ملی در کردستان

بهزاد خوشحالی

سی و سه گلوله

بهزاد خوشحالی

اسناد حقوق بشر

بهزاد خوشحالی

قارنا و انقلاب

بهزاد خوشحالی

دکتر عبدالرحمان قاسملو و کردستان

بهزاد خوشحالی

روزهای بحران بە روایت تصویر

بهزاد خوشحالی

دكتر مصطفی چمران و كردستان

بهزاد خوشحالی