تا زيندووم له ڕيشه دانابڕێم/ تا زنده هستم از ريشه نخواهم بريد

فارسی کوردی یادداشت

براي همه ي دوستان!
در چند روز گذشته بسياري از دوستان نگران اين موضوع بوده و هستند که گويا، سانسور سخنان من در سمينار “يک سال پس از توافقنامه ي کومله و دمکرات، مقدمه اي شده است براي دوري گزيني من از اين دو حزب.
با وجود آنکه مخالف هرگونه “سانسور” بوده و “انتقاد” را در هر سطحي حق خود مي دانم اما تا زنده ام “کردستان” را تمام وجود و “دمکرات” و “کومله” را راست و چپ آرزوها و آرمان خود مي دانم.(منظورم از کومله و دمکرات، تمامي هستي و موجوديتي به اين دو نام است)…..البته خود را جداي از تمامي کوشندگان و مبارزان راه آزادي کردستان نيز در هر جامه و با هر نامي ندانسته و نمي دانم….
بو هه موو هاورييانم!
له ماوه ي چه ند روژي رابردوودا، زوريه ک له هاورييانم نيگه راني ئه وه بوونه که گوايه من له “کومه له” و ديموکرات” تووره بووم و ئيتر به زمانيکي تر “قه ند که وتووته ئاو”.
سه ره راي ئه وه ي که دژي هه ر چه شنه “سانسوريک”م و “ره خنه گرتن” به سه ره تاييترين مافي خوم ئه زانم، به لام تا هه ميشه ي ژيانم، کوردستان به دل و گياني خوم و “ديموکرات و کومه له” به راست و چه پي وجوودم ئه زانم.(مه به ستم هه موو کومه له و ديموکراته که له ژير ئه م نيوه دا خه بات ئه که ن). ئه لبه ت هه رگيز خويشم به جيا نه زانيوه و نايزانم له هه موو تيکوشه ران و خه باتگيراني ريگاي رزگاري کوردستان به هه ر نيويک و له هه ر ليباسک دا….

Related posts

قاسملو، هم كاريزما هم خردورز

بهزاد خوشحالی

به سلامتی انقراض انسان، پایان، اینسان

بهزاد خوشحالی

“ما” کجا ایستاده ایم؟….

بهزاد خوشحالی

در تلاش برای تشكيل ائتلاف

بهزاد خوشحالی

وقاحتتان ستودنی است

بهزاد خوشحالی

خنده‌ی آیندگان

بهزاد خوشحالی

شاید “آزادی” را قربانی “مرگ” کرده‌ایم….

بهزاد خوشحالی

گذار از “جمهوری اسلامی” به “جمهوری اسلامی-ایرانی”(3)

بهزاد خوشحالی

سازه‌های سه گانه‌ی سیاست و احزاب کردستانی

بهزاد خوشحالی

دیدگاه خود را بنویسید